Strona główna / Whisky / Szkocja / GLENGOYNE 12 Y.O. HIGHLAND SINGLE MALT 700 ML

GLENGOYNE 12 Y.O. HIGHLAND SINGLE MALT 700 ML

GLENGOYNE 12 Y.O. HIGHLAND SINGLE MALT 700 ML
GLENGOYNE 12 Y.O. HIGHLAND SINGLE MALT 700 ML
239,00 zł

Skórka cytrynowa, jabłka toffi - i zapach kokosa. Ręcznie selekcjonowane beczki po sherry pomagają stworzyć ten rajski smak i bogaty, złoty kolor. To smak najwolniejszej destylacji w Szkocji i naszego uporu, by stosować jęczmień suszony powietrzem - nigdy torfem.

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

Destylarnia Glengoyne została założona w 1833 roku przez George'a Connella w Dumgoyne, na północ od Glasgow. Leży ona na skrzyżowaniu Highlands i Lowlands Szkocji, co oznacza, że whisky Glengoyne jest dość unikalnie produkowana w Highlands, ale dojrzewa w Lowlands. Co więcej, destylarnia ta nie używa torfu do suszenia whisky, lecz ciepłego powietrza - ku uciesze swoich fanów. Glengoyne jest jednym z dwóch pozostałych producentów, którzy używają jęczmienia Golden Promise (drugim jest The Macallan), który uważany jest za lepszy jakościowo i droższy w uprawie niż wysokowydajne szczepy komercyjne.

 


Glengoyne 12 Year Old starzona jest m.in. w beczkach first-fill Hogshead ex-Bourbon oraz first-fill Sherry, dlatego też rozpoznawalna jest jako sherried Highland-style Whisky. Jak to jest praktyką i tradycją w Glengoyne, 12 Year Old nie jest w ogóle peated, ponieważ jęczmień jest suszony na powietrzu, a zatem jego wartość PPM (Phenols-Per-Million) jest zerowa. 

  • Pojemność - 0.70l