Strona główna / Whisky / Szkocja / ARDBEG CORRYVRECKAN 700 ML

ARDBEG CORRYVRECKAN 700 ML

ARDBEG CORRYVRECKAN 700 ML
ARDBEG CORRYVRECKAN 700 ML
599,00 zł

Ardbeg Corryvreckan bierze swą nazwę od słynnego wiru, który znajduje się na północ od Islay, gdzie tylko najodważniejsze dusze ośmielają się zapuszczać. Pod powierzchnią tego pięknie zbalansowanego dramatu czają się wirujące aromaty i potoki głębokiego, torfowego, pieprznego smaku. Podobnie jak sam wir, Corryvreckan nie jest przeznaczony dla osób o słabym sercu! Nagrodzona jako The World's Best Single Malt w 2010 roku przez World Whiskies Awards.

Ostatnie sztuki w magazynie


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

Czarująca, ta whisky wciąga Cię w niekończący się wir grzmiących wód... W przypadku tego Single Malt, Ardbeg odwołuje się do "Coirebhreacain", co oznacza "kociołek spekulowanych mórz". Corryvreckan jest trzecim największym na świecie wirem morskim, położonym między wyspami Jura i Scarba, na północ od Islay, gdzie zapuszczają się tylko odważni.


Stara legenda głosi, że młody wiking o imieniu Breacan, musiał przetrwać 3 dni i 3 noce w sercu wiru jako dowód swojej miłości do córki Władcy Wysp.


Tak jak wir, Ardbeg Corryvreckan jest potężną, mocną whisky, która częściowo starzona jest w beczkach z francuskiego dębu typu first fill. Spirytus rozwija się w głębokie, wirujące torfowe smaki z domieszką nut pieprzowych i niesamowitą równowagą.

Ardbeg Corryvreckan to jedna z ostatnich stałych kreacji destylarni!

  • Pojemność - 0.70l