Strona główna / Whisky / Szkocja / GLENMORANGIE SIGNET 700 ML

GLENMORANGIE SIGNET 700 ML

GLENMORANGIE SIGNET 700 ML
GLENMORANGIE SIGNET 700 ML
949,00 zł

Mokka na nowo wyobrażona.


Zainspirowany prostą przyjemnością, jaką można odnaleźć w filiżance kawy. Aksamitna eksplozja smaku. Wybuchy gorzkiej mokki, iskrzące przyprawy i fale ciemnej czekolady, złagodzone gładką mascarpone. Whisky, jakiej jeszcze nigdy nie próbowałeś.


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

Aksamitna eksplozja, inspirowana espresso.


Ta znakomita Glenmorangie powstała z połączenia whisky produkowanych z dwóch unikalnych rodzajów słodowanego jęczmienia: odmiany Cadboll z jednej posiadłości oraz słodowanego jęczmienia czekoladowego, który jest lepiej znany jako podstawa piw rzemieślniczych.


The Signet była dwukrotnie destylowana w miedzianych kotłach destylacyjnych Glenmorangie przez zespół 16 gorzelników, znanych jako "Sixteen Men of Tain". Następnie, przed zabutelkowaniem, dojrzewała w beczkach z amerykańskiego dębu dziewiczego.


Nos: rozpoczyna się od rodzynek w czekoladzie i posłodzonych skórek mieszanych. Aromaty te uzupełniają przyprawy korzenne, pudding chlebowo-maślany i złoty syrop, a pod nimi unosi się nuta gorzkiej Angostury.


Podniebienie: Słodki, syropowaty cynamon i wysuszający słód wiodą prym, po czym pojawia się sugestia Terry's Chocolate Orange. Obecna jest nuta skórki limonki, liczi i daktyli. W tle pojawiają się liście tytoniu i świeżo palone ziarna espresso, z odrobiną nerkowca palonego w miodzie.


Finisz: Finisz wysycha i staje się przyjemnie gumowaty, pojawia się odrobina olejku truflowego.


Ogólnie: Absolutnie znakomita.

  • Pojemność - 0.70l