Strona główna / Whisky / Single Malt / TAMDHU 12YO SHERRY CASKS MATURED SINGLE MALT

TAMDHU 12YO SHERRY CASKS MATURED SINGLE MALT

TAMDHU 12YO SHERRY CASKS MATURED SINGLE MALT
TAMDHU 12YO SHERRY CASKS MATURED SINGLE MALT
289,00 zł

Dojrzewająca w beczkach po ex-sherry przez 12 lat, ta bogata, elegancka Tamdhu posiada aromaty bułeczek cynamonowych, cukierków pomarańczowych, świeżego dębu, rodzynek i nikłych śladów mięty. Na podniebieniu wyczuwalne są nuty bananów, konfitury malinowej, słodkich herbatników i opiekanego dębu, a następnie aromaty mielonego cynamonu, suszonych owoców i szkockich tabletek, które utrzymują się na finiszu.

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

Beczki z dębu Sherry. W nosie sól, benzyna, słoma, miód, a wszystko to z lekkimi tonami sherry. Podniebienie charakteryzuje się krągłą strukturą, z pikantnymi cytrusami, nugatem, mleczną czekoladą i lekką nutą beczkową. Uwagi degustacyjne D&M


Nowa 12-letnia single malt odzwierciedla zaangażowanie Tamdhu w produkcję "tylko najlepszych" whisky dojrzewających w beczkach po sherry i zastąpi istniejącą Tamdhu 10 Year Old.


Korzystający z dodatkowych dwóch lat dojrzewania i butelkowany na poziomie 43%, Tamdhu 12 Year Old był w 100% dojrzewany przez pełne 12 lat w beczkach po sherry typu first fill i refill amerykańskich i europejskich Oloroso z bednarni w Jerez, w hiszpańskim "trójkącie sherry". Rezultatem jest złożona i bogata whisky single malt, która zapewnia bogactwo złożoności, z aromatami cynamonu, suszonych owoców, bananów i klasyczną głębią dębu sherry. 


"From Spain to Speyside"; odniesienie do najwyższej jakości hiszpańskich beczek z dębu Oloroso sherry, które jak odnotowano, zostały po raz pierwszy użyte przez Tamdhu Distillery do dojrzewania jej whisky single malt Speyside 120 lat temu, w 1898 roku.

  • Pojemność - 0.70l