Strona główna / Whisky / Single Malt / ARDBEG AN OA 700 ML

ARDBEG AN OA 700 ML

ARDBEG AN OA 700 ML
ARDBEG AN OA 700 ML
233,00 zł

Nowy dodatek do serii Ultimate. Ardbeg An Oa jest wyjątkowo wyrazisty, co w niemałym stopniu zawdzięcza czasowi spędzonemu w nowo utworzonej dębowej kadzi Gathering Vat, w której whisky z kilku rodzajów beczek - m.in. słodkiej Pedro Ximenez, pikantnej z dziewiczego zwęglonego dębu i intensywnej ex-bourbonowej - zapoznają się ze sobą. Rezultatem jest whisky z dymną mocą, złagodzoną przez wyborną, gładką słodycz. Torf Hallmark Ardbeg, ciemna czekolada i anyż otulone są gładką, jedwabistą mascarpone, czarnym pieprzem i goździkami, po czym wznoszą się do intensywnego szczytu smaku.

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

Nowa referencja roku 2017, Ardbeg An Oa bierze swoją szczególną nazwę od klifów "mull an Oa" znajdujących się na południowo-zachodnim krańcu wyspy Islay. Ta część wyspy jest najdziksza ze swoimi klifami, które wznoszą się nad Oceanem Atlantyckim i stawiają czoła wiatrom, burzom i falom, aby lepiej chronić południowe wybrzeże Islay.


Ta whisky jest wymawiana jako "An Oh!" i charakteryzuje się tymi kontrastami, tworząc złożoną whisky i wyjątkowo zaokrągloną dzięki połączeniu trzech rodzajów beczek: beczki po hiszpańskim winie Pedro Ximenez przynoszą miękkość, beczki ze zwęglonego dębu przynoszą pikantne nuty, stare beczki po Bourbonie przynoszą intensywność.


Bardziej subtelna niż Ardbeg 10 years, torf jest mniej obecny na początku. Rezultatem jest dymna, miękka, wyrazista whisky, do której dodano całą moc i intensywność Ardbeg.

  • Pojemność - 700 ml
  • Zawartość Alkoholu - 46,6%