Strona główna / Gin / Edinburgh Gin / EDINBURGH ORIGINAL CLASSIC GIN 700 ML

EDINBURGH ORIGINAL CLASSIC GIN 700 ML

EDINBURGH ORIGINAL CLASSIC GIN 700 ML
EDINBURGH ORIGINAL CLASSIC GIN 700 ML
139,00 zł

Unikalna mieszanka czternastu składników roślinnych zawiera lawendę, pączki sosny, morwę i orzechy. Skórka pomarańczy, trawa cytrynowa i skórka limonki wnoszą żywe nuty cytrusowe. Tworzony ręcznie w destylarniach West End i Leith, jest to zachwycająco rześki gin z wyraźnie gładkim wykończeniem.

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

W 1777 roku w Edynburgu i Port of Leith było osiem licencjonowanych destylarni i prawie 400 nielegalnych destylarni. Gdy gin stał się modnym alkoholem, edynburscy gorzelnicy, podobnie jak ich londyńscy odpowiednicy, produkowali gin z lokalnie pozyskiwanych składników. Wtedy jagody jałowca, przyprawy i owoce cytrusowe przybywały do Leith codziennie z całego świata. Te egzotyczne "składniki" poddawano redestylacji lub rektyfikacji wraz z najlepszym szkockim spirytusem zbożowym w sposób zgodny z ówczesną tradycją.


Edinburgh Gin przypomina o czasach, gdy Edynburg był centrum wiedzy destylacyjnej.


Jest on destylowany partiami w "Jenny", cenionej szkockiej miedzianej destylarce typu pot still, przy użyciu tradycyjnych składników roślinnych. Następnie The Spencerfield Spirit Company dodaje dodatkowy szkocki jałowiec, a także wrzos i oset.


Czyste nuty cytrusów i aromatyczny jałowiec sprawiają, że Edinburgh Gin jest idealną bazą dla Gin and Tonic lub Martini, nie wspominając o wielu klasycznych koktajlach ginowych.


Lata 20-te XX wieku są znane jako prawdziwie złota era ginu i zgodnie z tym motywem, opakowanie butelki jest utrzymane w stylu art deco, który odzwierciedla ten wspaniały okres przyjęć koktajlowych i wyrafinowanego picia.


Zdobywca Złotego Medalu SIP Awards 2010.

  • Pojemność - 700 ML
  • Zawartość Alkoholu - 43%