Strona główna / Szampan / Szampan Dom Pérignon / Dom Pérignon Rosé 2008 Box 750ML

Dom Pérignon Rosé 2008 Box 750ML

Dom Pérignon Rosé 2008 Box 750ML
Dom Pérignon Rosé 2008 Box 750ML
1 999,00 zł

Dom Pérignon Rosé Vintage 2008 dojrzewał w piwnicach Èpernay przez 10 lat, uzyskując pełnię bogactwa i głębi. W tym roku winorośl doświadczała stałego wzrostu, z dużymi, dorodnymi gronami, zaś bezdeszczowy upał ostatnich tygodni sezonu ukształtował dojrzały charakter rocznika 2008. 

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

Rosé Vintage 2008 ma głęboki kolor z refleksami bursztynu i miedzi. Jego wyrazisty bukiet z intensywnymi aromatami świeżych czerwonych owoców, zwłaszcza czerwonej porzeczki i poziomki, uzupełniają ciepłe nuty siana, czerwonych pomarańczy i kakao. Pierwsze wrażenie smakowe to gładkość i niezwykła precyzja kompozycji. Intensywna i zmysłowa harmonia wina jest przedłużona niespodziewaną nutą zielonych cytrusów.

Tropikalne nuty guawy i liścia curry rozpływają się w bardziej klasycznych skórkach i bardzo dojrzałych owocach pestkowych. Bogactwo początkowe wina rozszerza się i utwierdza stając się bardziej fizycznym, mocnym i uporządkowanym. Ma niezwykłą długość w ustach, z odrobiną lukrecji i tłem soczystej i gorzkiej czerwonej pomarańczy.

  • Pojemność - 0.75l