Strona główna / Blog / News / Alkohole na Wielkanoc.

Alkohole na Wielkanoc.

Alkohole na Wielkanoc.

Wszyscy dobrze wiemy, że nieodłącznym elementem Świąt Wielkanocnych oprócz baranka i kurczaczków, są oczywiście jajka! Znajdziemy je na stole, w koszyczku oraz wielu potrawach. Dlaczego więc, nie miałyby nam umilić tego dnia w jeszcze jeden sposób?

Takim sposobem może być… alkohol na bazie jajek! Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie poraszli tej kwestii w aspekcie zbliżających się świąt i nie zaproponowali czegoś od siebie!

Niektórym z Was może wydać się to dziwnym połączeniem. Alkohol i jajka? Oczywiście. Świat alkoholi ma wiele do zaoferowania, również w tej kategorii. Na pewno wielu osobom kojarzy się nazwa Ajerkoniak lub Advocaat, lub kiedyś już się z nią spotkali. Dla tych, którzy nie wiedzą czym są te alkohole, spieszymy z odpowiedzią!

Wyżej wspomniane trunki są bardzo do siebie podobne, jednak różniące się pewnymi aspektami. Jeden i drugi śmiało możemy nazwać likierami jajecznymi, gdyż powstają one na bazie utartych jajek z cukrem. Ajerkoniak jest z natury dosyć gęsty. Domyślnie pochodzi on z Holandii, jednak znajduje smakoszy na całym świecie. Jego główną cechą jest fakt iż jest on z dodatkiem jedynie brandy lub koniaku, przez co nabiera lekko ciemnej barwy. Advocaat lub po polsku po prostu, Adwokat skład ba bardzo zbliżony, jednaj jego podstawą może być jakikolwiek alkohol, którym często jest wódka. Z taka sytuacja nie spotkamy się we wcześniej wspomnianym ajerkoniaku, którego postawą powinien być winiak.

Aby ułatwić poszukiwania, poniżej macie linki, które bezpośrednio przekierują Was do tego, czego szukacie;

https://eszampan.pl/likiery/1203-adovocaat-05l-.html

https://eszampan.pl/likiery/1204-advocaat-bombardino-05l.html

https://eszampan.pl/likiery/1207-ja-baczewski-ovovit-16-05l.html

Jak widać, każda okazja znajdzie swojego towarzysza w postaci dobrego alkoholu! Nie inaczej jest w przypadku Świąt Wielkanocnych. Z naszej strony, życzymy aby te święta były spokojne oraz radosne!