Strona główna / Whisky / Blended Malt / LORD ELCHO PREMIUM BLENDED WHISKY 700 ML

LORD ELCHO PREMIUM BLENDED WHISKY 700 ML

LORD ELCHO PREMIUM BLENDED WHISKY 700 ML
LORD ELCHO PREMIUM BLENDED WHISKY 700 ML
109,00 zł -20,00 zł

129,00 zł

Nazwa tej mieszanki Premium pochodzi od nazwiska bezpośredniego przodka Williama Wemyssa, który w XVIII wieku walczył o wolność Szkocji po stronie Bonnie Prince Charlie. Naprawdę szlachetne pochodzenie!    


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

Nazwa whisky pochodzi od imienia XVIII-wiecznego przodka założyciela Wemyss Malts, który był lojalnym zwolennikiem Bonnie Prince'a Charliego i dowodził jego ratownikami w bitwie pod Culloden podczas nieudanego powstania jakobitów w 1745 roku. Za swoją rolę w powstaniu Elcho został pozbawiony tytułu i ziemi i zesłany do Francji, nigdy nie wracając do rodzinnej Szkocji.


Odważna postać Lorda Elcho została odtworzona w tej nowej szkockiej whisky typu blended premium. Przesiąknięta wyrafinowanym męskim duchem swojego imiennika, szkocka whisky typu blended Lord Elcho jest bogata, gładka i dojrzewa do perfekcji. Stworzona ze starannie dobranej selekcji najlepszych whisky słodowych i zbożowych (każda starzona przez minimum 15 lat) z naciskiem na whisky słodową dojrzewającą w beczkach po sherry, Lord Elcho jest prawdziwie szlachetną whisky ze szlachetnym dziedzictwem.

  • Pojemność - 0.70l
  • Zawartość Alkoholu - 40%