Strona główna / Whisky / Blended Malt / LORD ELCHO PREMIUM BLENDED WHISKY 700 ML

LORD ELCHO PREMIUM BLENDED WHISKY 700 ML

LORD ELCHO PREMIUM BLENDED WHISKY 700 ML
LORD ELCHO PREMIUM BLENDED WHISKY 700 ML
119,00 zł
99,00 zł -20,00 zł

Nazwa tej mieszanki Premium pochodzi od nazwiska bezpośredniego przodka Williama Wemyssa, który w XVIII wieku walczył o wolność Szkocji po stronie Bonnie Prince Charlie. Naprawdę szlachetne pochodzenie!    

Ostatnie sztuki w magazynie


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

Nazwa whisky pochodzi od imienia XVIII-wiecznego przodka założyciela Wemyss Malts, który był lojalnym zwolennikiem Bonnie Prince'a Charliego i dowodził jego ratownikami w bitwie pod Culloden podczas nieudanego powstania jakobitów w 1745 roku. Za swoją rolę w powstaniu Elcho został pozbawiony tytułu i ziemi i zesłany do Francji, nigdy nie wracając do rodzinnej Szkocji.


Odważna postać Lorda Elcho została odtworzona w tej nowej szkockiej whisky typu blended premium. Przesiąknięta wyrafinowanym męskim duchem swojego imiennika, szkocka whisky typu blended Lord Elcho jest bogata, gładka i dojrzewa do perfekcji. Stworzona ze starannie dobranej selekcji najlepszych whisky słodowych i zbożowych (każda starzona przez minimum 15 lat) z naciskiem na whisky słodową dojrzewającą w beczkach po sherry, Lord Elcho jest prawdziwie szlachetną whisky ze szlachetnym dziedzictwem.

  • Pojemność - 0.70l
  • Zawartość Alkoholu - 40%