Strona główna / Bitters / DASHFIRE VINTAGE ORANGE BOURBON BARREL AGED NO.1 BITTER AROMATICO 50 ML

DASHFIRE VINTAGE ORANGE BOURBON BARREL AGED NO.1 BITTER AROMATICO 50 ML

DASHFIRE VINTAGE ORANGE BOURBON BARREL AGED NO.1 BITTER AROMATICO 50 ML
DASHFIRE VINTAGE ORANGE BOURBON BARREL AGED NO.1 BITTER AROMATICO 50 ML
99,00 zł

Ich popisowy produkt, Dashfire Vintage Orange Bitters, to pierwszy (i jedyny) bitter leżakowany w beczkach w Minnesocie. Świeża skórka pomarańczy jest łączona z wysokiej jakości bourbonem i wybranymi przyprawami, a następnie dojrzewa w beczce z białego dębu wyprodukowanej w Minnesocie, aby wydobyć z niej smak i słodycz. Idealny do takich klasyków jak Old Fashioneds i Manhattan.

Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Opis produktu
Szczegóły produktu
Opinie

Posiadanie w swoim arsenale składników koktajlowych doskonałych bitterów pomarańczowych jest niezbędne do przyrządzania zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych koktajli, a ta wersja autorstwa Dashfire jest jedną z tych dobrych.


Gorzkie alkohole koktajlowe to alkohole nasycone aromatami, zazwyczaj roślinnymi, owocowymi lub korzennymi. Ich historia sięga początków XIX wieku, a pierwotnie używano ich do wspomagania trawienia i leczenia bólów brzucha. Dodanie do przepisów na koktajle zaledwie kilku kropel bitterów nada im dodatkową głębię smaku. Wiele bitterów jest również znanych z tego, że leczą kaca.


Pomarańczowe bittery były podstawą baru w 1800 roku aż do czasów prohibicji, ale nigdy nie były w stanie odbić się od dna po zniesieniu zakazu spożywania alkoholu - tak było aż do współczesnego renesansu koktajli w XXI wieku, kiedy to doświadczyły ponownego wzrostu popularności. Teraz ta niegdyś mało znana odmiana bitterów bourbonowych jest ponownie produkowana przez rzemieślników koktajlowych, którzy starają się zachować smaki przeszłości.

  • Pojemność - 50 ML
  • Zawartość Alkoholu - 41%