Strona główna / Bitters

Bitters

Czym jest Angostura aromatic bitters i jaki ma smak?

Angostura Aromatic Bitters jest zaliczany do likierów. Jego znakiem charakterystycznym jest niepozorna niewielka buteleczka, na której znajduje się duża etykieta. Dodatkowo ten bitter jest zabezpieczony żółtą nakrętką. Znajdziesz go na półkach najlepszych sklepów specjalizujących się w sprzedaży alkoholu. Jest też nieodłącznym wyposażeniem dobrych barów, które serwują najlepsze drinki. Jego gorzki smak jest niewątpliwie jego główną zaletą. Angostura Aromatic Bitters, jak sama nazwa wskazuje, jest likierem o silnym, esencjonalnym smaku, a jego skład do dzisiaj pozostaje dobrze strzeżoną tajemnicą. Ten bitter zawiera wiele różnych przypraw, w tym do jego produkcji są używane takie składniki jak: wyciąg z jory drzewa chinowego czy mocny w smaku imbir. Dodatkowo do jego wytwarzania stosuje się także skórki pomarańczowe, kłącza galangi oraz arcydzięgiel lekarski. Obecnie Angostura Aromatic Bitters jest uznawany za lidera wśród dostępnych na rynku bittersów.

Do czego stosować Agnosturę i czy może być dodatkiem do innego alkoholu?

Ten wyjątkowy w smaku bitter jest stosowany najczęściej jako dodatek do koktajli, zarówno tych na bazie alkoholu, jak i napojów bezalkoholowych. Może on być także stosowany jako oryginalna przyprawa. Należy jednak pamiętać, że użycie nawet kilku jego kropel ma duży wpływ na smak. Nie nadaje się więc on do spożywania w postaci czystej. Agnostura Aromatic Bitters cechuje wyjątkowa ciemnobrązowa barwa i ziołowy aromat, a także bardzo gorzki smak. Posiada on certyfikat koszerności. Nadaje się do użycia przez osoby, które nie tolerują glutenu i jest wytwarzany z naturalnych składników. Historia tego niezwykłego trunku sięga XIX wieku. To wtedy rozpoczęła się jego produkcja. Powstał w małym miasteczku w Wenezueli – Angostura, stąd, więc pochodzi także jego nazwa. Jego unikatową kompozycję stworzył Johann Siegert, który prowadził badania nad uzyskaniem środka służącego do poprawy apetytu żołnierzy oraz kojącego różne dolegliwości żołądkowe. Poza jego zdrowotnym zastosowaniem, szybko okazało się, że może być także używany jako przyprawa do potraw oraz koktajli, ponieważ znacząco wzmacnia ich smak. Zaledwie kilka lat po odkryciu tego bittera, jego wynalazca rozpocząć eksport swojego trunku do Anglii. Agnostura Aromatic Bitters zaczął królować w najlepszych barach i hotelach w Londynie, a później w Paryżu. Obecnie marka tego alkoholu dostarcza ten likier do ponad 140 krajów na całym świecie. Agnostura Aromatic Bitters świetnie nadaje się do łączenia z innymi napojami. Do podkreślenia smaku można dolewać go do bourbonu, whisky czy koniaku. w wielu lokalach jest serwowany na bardzo różny sposób jako dodatek do wyśmienitych koktajli.

Gdzie mogę kupić Agnostura Aromatic Bitters?

W naszym sklepie internetowym znajdziesz nie tylko niesamowity likier Agnostura Aromatic Bitters, ale i inne dodatki do różnych drinków. W naszej ofercie dostępne są bittersy, które z pewnością urozmaicą Twoją kolekcję mocnych trunków. Jeżeli jesteś koneserem dobrego smaku, z pewnością nie może u Ciebie zabraknąć także tej pozycji.