Strona główna / Likier / Argiolas

Argiolas

Argiolas – mistrzowie w produkcji win

Winnica Argiolas posiada bogatą tradycję. Należy do czołowego producenta win i złożonych młodych czerwonych z rodzimych szczepów winorośli. Marka ta została założona przez włoską rodzinę już na początku XX wieku. Jej pierwszy właściciel Antonio Argiolas rozpoczął swoją przygodę z winem pośród specyficznej przyrody Sardynii. Pochodził on z Serdiany, która jest żyznym południem Sardynii. Ziemia w tym miejscu jest niezwykle bogata w gaje oliwne oraz winnice. To właśnie ten człowiek odniósł winiarską sławę. Co ciekawe, ten niezwykły człowiek żył ponad 100 lat! Po jego śmierci rodzinny biznes był kontynuowany. Stery przejęli jego synowie, a jedną z ciekawych postaci, która przyczyniła się do rozwoju firmy była jego wnuczka Valentina Argiolas, która to stała się symbolem marki. Mimo iż winnicę wypromował powszechnie znany Antonio, to historia tej marki na przestrzeni lat była bardzo burzliwa. Do dzisiaj jednak przynosi ona spore zyski i stale powiększa swoje zasięgi. Obecnie rodzina Argiolas są ekologicznymi liderami w produkcji win.

Z czego słynie winiarnia Argiolas?

Argiolas jest ceniona przede wszystkim ze swoich orzeźwiających białych win, które wciąż są produkowane na terenie Sardynii. Powierzchnia upraw winorośli wciąż się powiększa, a każde kolejne pokolenie rodziny Argiolas dokonuje wszelkich starań, by dzieło ich dziadka mogło być doceniane na całym świecie przez najznakomitszych koneserów alkoholi. Firma ta stworzyła wiele klasyków smaku. Wśród nich warte polecenia są szczególnie Costamolino Vermentino di Sardegna, Korem, Turriga czy Vernaccia di Oristano. Mają one bardzo dobre opinie. Lokalni przewodnicy szczególnie polecają tą winnicę dlatego, iż smak produktów jest zarówno dojrzały, jak i wytrawny. Rodzina Argiolas upamiętniła także założyciela marki specjalnym wydaniem wina Antonio 100. Jeżeli uwielbiasz takie trunki, to musisz mieć w swojej kolekcji również wino tej firmy. Każda butelka to niezwykle świeże aromaty, którymi można się delektować zarówno przy posiłku, jak i szukając wieczornego odprężenia w domowym zaciszu. W swoim asortymencie marka Argiolas posiada także produkty dla miłośników czerwonego wina. Argiolas Costera Cannonau De Sardegna jest świetnym czerwonym winem produkowanym właśnie w winnicy tej firmy. Charakteryzuje się ona intensywnym smakiem połączonym ze świeżymi tonami owoców oraz jest dopieszczona pikantną nutą. Jak widzisz, produkcja wina Argiolas to połączenie szczepu białych i czerwonych winorośli. Obecnie ich roczna produkcja sięga stu tysięcy butelek rocznie. Jest to więc najlepsza reklama tej marki.

Gdzie znajdę wina firmy Argiolas?

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele ekskluzywnych trunków. Posiadamy zarówno produkty bezalkoholowe, jak i mocne alkohole. W sklepie szampan.pl zakupisz także produkty winnicy Argiolas. Wszystkie alkohole jakie posiadamy w naszym bogatym asortymencie są dostępne od zaraz. Po sfinalizowaniu transakcji natychmiast rozpoczynamy proces wysyłki. Wszystko po to, byś mógł cieszyć się najwyższej klasy trunkami w jak najkrótszym czasie.