Strona główna / Likier / Mozart Chocolate Liqueurs

Mozart Chocolate Liqueurs

Czym jest Mozart Chocolate liqueurs i czy jest wyprodukowany z naturalnych składników?

Mozart Chocolate liqueurs to alkohol, którego początków należy szukać w Austrii. To właśnie w destylarni położonej w Salzburgu produkuje się ten wspaniały i intensywny w smaku likier. Jego nazwa powstała na cześć wybitnego kompozytora znanego na całym świecie, czyli Wolfganga Amadeusza Mozarta. Nie jest to przypadek. Ten twórca urodził się oraz tworzył właśnie w tym rejonie Austrii. Likier Mozart Chocolate przechodzi przed wyjątkowy proces produkcji, dzięki czemu możemy cieszyć się jego niezwykłym smakiem oraz wysoką jakością. Był on nagrodzony przez IWSC tytułem Producenta Likierów Roku 2020. Jego skład powstaje z naturalnych składników, nie dodaje się do niego ani ulepszaczy smaków, ani sztucznych barwników. Ma piękny, głęboki zapach i ciekawą butelkę, która prezentuje równie dobrze na półce każdego kolekcjonera wykwintnych alkoholi. Z pewnością warto wyposażyć swoją kolekcję o właśnie ten egzemplarz likieru.

Z czego powstaje Mozart Chocolate Liqueurs?

Jak możemy odczytać na etykiecie tego likieru, pojawiają się tam takie składniki jak: milk, belgian chocolate, cream. Bazą Mozart Chocolate Liqueurs jest więc kremowy likier, który w połączeniu z belgijską czekoladą, świeżą śmietaną oraz mlekiem sprawia, że można rozpłynąć się z przyjemności. Jest to produkt odpowiedni dla osób, które nie tolerują glutenu. Z uwagi na dodatek mleka nie nadaje się dla wegan. Jego smak wzbogacają niesamowite nuty kakao i wanilii. Ziarna kakaowca służące do produkcji likieru pochodzą z zachodniej części Afryki i są dokładnie wyselekcjonowane. Wanilię z kolei pozyskuje się z Madagaskaru.

Legenda głosi, że procesowi produkcji muzyka Mozarta, a dokładnie słychać fragment jego kwartetu smyczkowego String Quartet no. 2, który rozbrzmiewa na hali produkcyjnej na każdym etapie jego powstawania. Jego niezwykle gładka struktura to także nietypowy zabieg wspomagany przez fale ultradźwiękowe, które zapewniają dokładne ścieranie ziaren kakaowca. Dodatkowo firma zapewnia, że macerat kakaowy, przed połączeniem go z innymi składnikami tego trunku, leżakuje w drewnianych beczkach przez okres dwóch lat po to, by można z niego czerpać jak najwięcej aromatów. Właśnie taka metoda sprawia, że Mozart Chocolate Liquieurs jest elegancki i szykowny.

Likier czekoladowy tej marki jest idealny w wersji nieco schłodzonej jako dodatek do deserów lub kawy. Jest nazywany niezwykłą specjalnością Austrii i cieszy się tam niezwykłą sławą w wielu popularnych kawiarniach. Delikatnie rozpływająca się czekolada o gładkiej konsystencji i kremowej nucie sprawia, że każdy łyk daje rozkosz nawet najbardziej wybrednemu podniebieniu. Znawcy tego trunku twierdzą, że może być także dodatkiem drinków czy koktajli.

Gdzie kupię Mozart Chocolate Liquieurs?

Ten wyjątkowy likier znajdziesz w naszym sklepie internetowym szampan.pl. Nasza firma posiada w swoim asortymencie napoje bezalkoholowe i alkohole najznakomitszych marek. Wszystkie produkty, które są dostępne na stronie, wysyłamy do klientów niezwłocznie po sfinalizowaniu zamówienia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.